Reklama
Reklama

Nawet 40 stopni Celsjusza w środę? W Poznaniu aż tak strasznie nie będzie

fot. Mateusz Kina / archiwum

Ogólnopolskie media ostrzegają przed afrykańskimi upałami, z którymi mamy mieć do czynienia przede wszystkim w środę.

Z niektórych prognoz wynika, że na termometrach na zachodzie naszego kraju mamy zobaczyć nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Bite mają być rekordy temperatur. W samym Poznaniu na szczęście będzie nieco chłodniej. - Na środę prognozujemy 33 stopnie Celsjusza w cieniu w stolicy Wielkopolski - mówi Leszek Szaradowski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


W Poznaniu rekord więc raczej nie padnie. Najwyższą temperaturę w naszym mieście odnotowano 29 lipca 1921 roku. Wówczas zanotowano w cieniu 38,7 stopnia Celsjusza. Tego samego dnia w innych częściach dzisiejszej Wielkopolski było jeszcze cieplej. Dokładnie 40 stopni Celsjusza pokazały termometry w Zbiersku, a 39,6 w Pętkowie. Cieplej od Zbierska było tylko w Prószkowie (dzisiejsze opolskie) - 40,2 stopnia Celsjusza. To najwyższa temperatura zanotowana w naszym kraju.

IMGW wydał ostrzeżenie o upale dla naszego województwa. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek od 29 C do 31 C, w środę od 32 C do 34 C. Temperatura minimalna w nocy od 19 C do 21 C - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje od 14.00 we wtorek do 18.00 w środę na terenie zachodniej i centralnej Wielkopolski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro